Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2022 Perşembe

Personel açığı için göç koşullarını kolaylaştıran yasa hazırlığı

Almanya’da nitelikli iş gücü açığı büyüyor. Bunun için göç koşullarını kolaylaştıracak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Hükûmet özellikle sanayi, sağlık, zanaat ve bakım sektörlerinde iş gücü açığının büyüdüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil Handelsblatt’a bir makale yazdı. Burada giderek artan sanayi, sağlık, zanaat ve bakım sektörlerindeki iş gücü açığına dikkat çekildi. Bakanlar yurt içi ve yurt dışındaki potansiyelden faydalanmak istediklerini söyledi.

Söz konusu makalede göçü kolaylaştıran koşullar olarak ücret alt sınırında değişikliğe gidilmesi ve diplomanın tanınması yer alıyor. Ülkede çalışmaya başlamak için artık diplomanın tanınması şartı aranmayacak. Başvuru yapıldıktan sonra göçmen Almanya’ya gelip diplomanın tanınması işlemlerini burada tamamlayabilecek.

Alman hükûmeti, genç üniversite mezunlarını ülkeye çekmek için de değişiklikler planlıyor. Bakanlar, nitelikli iş gücüne tanınan Mavi Kart imkanından yararlanabilmek için kazanılması gereken gelir alt sınırının genç mezunlar için düşürüleceği sinyali vererek "Gençler için maaş sınırını düşürüyoruz. Böylece iyi eğitimli genç insanların mesleğe Almanya'da adım atmasını kolaylaştırmak istiyoruz" ifadelerine yer verdi. Mevcut düzenlemede yeni mezunlar ve iş deneyimi bulunanlar için aynı sınır geçerli.

Geri Dön 21 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN