Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Nisan 2022 Cuma

Paskalya tatili salgının seyrini etkileyebilir

Almanya’da son 24 saatte 156 bin 864 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, 212 kişi yaşamını yitirdi. Robert Koch Enstitüsü Paskalya için uyarıda bulundu.

Almanya’da günlük koronavirüs vaka sayısı azalıyor ama hâlâ son derece yüksek. Son 24 saatte 156 bin 864 yeni vaka tespit edildi. Bu sayı geçtiğimiz haftanın aynı gününe nazaran 18 bin 500 daha az. Can kaybı ise 212 olarak açıklandı. Aşılama neredeyse durma noktasına geldi.

Aşının önemi: Ölüm oranında büyük azalma

Koronavirüs önlemlerinin çoğu 2 hafta önce sona erdi. Buna rağmen vakalarda ve hastaneye yatışlarda düşüş yaşanıyor. Bunun başlıca sebebi vatandaşların gönüllü olarak aldıkları önlemler. İstatistik Uzmanı Profesör Christian Hesse, aşının önemine dikkat çekerek "Aşı kampanyasının başladığı 2021 yılının başında şimdikinin 4 katı ölüm vardı" dedi.

Robert Koch Enstitüsü: Paskalya tatili salgının seyrini etkileyebilir

Robert Koch Enstitüsü (RKI) haftalık raporunu yayımladı. RKI, iyimser tabloyu gösterdi ancak Paskalya tatiline karşı uyarıda bulundu. Enfeksiyon baskısının çok yüksek olduğunun altını çizen RKI, herkesi sorumlu davranmaya ve koruyucu önlemleri uygulamaya davet etti. Raporda Paskalya tatilindeki davranışların, salgının bundan sonraki seyrini etkileyeceği vurgulandı.

Geri Dön 15 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN