Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Paris’te havalimanı grevi: Uçuşların yüzde 10’u iptal edildi

Paris Charles de Gaulle Havalimanı çalışanları, ücretlerin artırılması ve iş yükünün azaltılması talebiyle cuma ve cumartesi günleri greve gitti. Uçuşların yüzde 10’u iptal oldu, uzun kuyruklar oluştu, çok sayıda yolcu uçağını kaçırdı.

Salgın dönemindeki işten çıkarmaların yol açtığı personel eksikliği, yaz döneminde artan uçuş yoğunluğu ve hızla yükselen enflasyon nedeniyle zorlandıklarını dile getiren çalışanlar,  havalimanında bir terminalin önünde protesto yaptı. Uçuşların yüzde 10’u iptal oldu, havalimanında oluşan uzun kuyruklar nedeniyle çok sayıda yolcu uçağını kaçırdı. Sendikalar, çalışanların maaşlarına net 300 avro zam yapılmasını talep ediyor. İşverenler ise bunu reddediyor. 

Sendikalar, ülke genelinde çok sayıda havalimanında çalışanların 9-10 Temmuz hafta sonunda greve gideceğini duyurdu. Bu cuma Fransa’da okular yaz tatiline giriyor, bu nedenle hafta sonu havaalanlarında aşırı yoğunluk bekleniyor. Ayrıca, Ryanair hava yolu şirketinin Fransa’daki çalışanları ve Fransız SNCF demir yolu işçileri de bu hafta greve gitmeyi planlıyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN