Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2022 Cumartesi

Orman yangınlarında cezalar 5 katına kadar çıktı

Kuzey Ren-Vestfalya Tarım Bakanlığı, orman yangınlarında cezaların 5 katına kadar çıkarıldığını hatırlatarak yüksek sıcaklıklar ve kuraklık nedeniyle oluşabilecek orman yangınları konusunda uyarıda bulundu.

Bild’in haberine göre, cezalar beş kat artarak, 5 bin avroya kadar çıkarıldı. Eyalette, mart ayından ekim ayının sonuna kadar ormanda sigara içilmesi yasak, ihlallerin cezası 150 avro. Ormanda ateş yakmak da yangına direkt sebebiyet vermek olarak belirlendi, cezası ise 5 bin avroya çıkarıldı.

Yangınların çoğunun insanlar yüzünden başladığını söyleyen uzmanlar, ormanlık alanların yakınına araba park edilmemesini tavsiye etti. Çünkü ısınan araba parçaları yeşil alanların tutuşmasına neden olabiliyor. 

Alman Meteoroloji Dairesi de aşırı sıcaklar nedeniyle hafta sonu yaşanabilecek orman yangınlarına karşı uyarıda bulundu. 

Geri Dön 16 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN