Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Ölümcül sıcaklar Almanya’ya yaklaşıyor: Bakan Lauterbach uyardı

Almanya bu hafta ortasından (perşembe) itibaren Sahra Çölü sıcakları etkisini hissettirmeye başlayacak. Sıcaklıkların 40 dereceyi aşması bekleniyor. Sağlık Bakanı Lauterbach can kayıplarına karşı vatandaşları uyardı.

Ölümcül sıcaklar Almanya’ya yaklaşıyor: Bakan Lauterbach uyardı

Almanya genelinde rekor sıcaklıkları bekleyen Meteorolog Karsten Brandt, "Sıcaklıkların 46 dereceye çıkması göz ardı edilemez” dedi.

Bild gazetesi Meteorologu Dominik Jung da, "Şu anki asıl sorun, Almanya geneli yağmur yağmayacak olması ve aşırı kurak bir dönemin bizi bekiyor olması” dedi.

Uzman yüzyılın kuraklığının yaşanmasından endişeli. Bir yıl önce, aşırı yağış nedeniyle Almanya’da yüzyılın sel felaketi yaşanmıştı. Şimdi ise Almanya yüzyılın kuraklık tehdidi altında. 

Meteorolog Junk, “Yağış olmamasından dolayı nehirlerdeki su seviyesi de düşecek ve bu da nakliyeyi sınırlayacak ve ekonomi kötü etkilenecek. Temmuz ve Ağustos ayları çok sıcak ve kurak geçecek” dedi.

Prof. Claudia Traidl-Hoffmann (Augsburg Üniversitesi) ise, geçmişte bu tür sıcak hava dalgalarında Almanya'da 8 bine yakın kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı ve “Bu yıl sıcaklık, öncekilerden farklı olarak koronadan dolayı akciğerleri hasar görmüş binlerce kişiyi etkileyecek. Özellikle hasta ve yaşlılar ciddi risk altında” dedi.

Alman Meteoloji Dairesi’nden Meteorolog Jacqueline Kernn ise, havanın gerçekte ne kadar sıcak olacağını güvenilir bir şekilde söylemenin henüz mümkün olmadığını vurguladı. 

GFS küresel hava tahmini modeline göre, önümüzdeki haftanın sonundan itibaren Avrupa genelinde rekor sıcaklıklar yaşanacak. Kuzey Ren-Vestfalya'nın bazı bölgelerinde 46 derece, orta Fransa'da 48 derece ve İngiltere’de ise 40 derecenin üzerinde sıcaklıklar seyredecek.

Sağlık Bakanı: Çok sayıda can kaybına neden olabilir

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) da, Almanya'da yaklaşmakta olan sıcak hava dalgasına karşı yaşlı ve hasta kişileri özellikle korumak gerektiğini söyledi. Lauterbach, “Bu sıcak hava dalgası çok sayıda can kaybına neden olabilir” dedi. Lauterbach vatandaşlara bol sıvı tüketmelerini de tavsiye etti.

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN