Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Okullarda test ve maske zorunluluğunda sona gelindi

Almanya’da birçok eyaletteki okullarda koronavirüs testi ve maske zorunluluğu sona erdi. Bazı eyaletlerde de önümüzdeki hafta sona erecek.

Federal Öğretmenler birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, çok sayıda lise öğrencisinin okulda enfekte olma endişesiyle evde kaldığını ve sınavlara hazırlanmakta zorluk yaşadığını aktardı. Eğitim ve Bilim Sendikası Başkan Yardımcısı Andreas Keller ise maske zorunluluğunun ardından test zorunluluğunun da kaldırılmasının büyük bir ihmalkârlık olduğunu savundu.

Uzmanlar sonbaharda yaşanabilecek olası bir koronavirüs dalgasına karşı uyarılarını tekrarlıyor. Bu nedenle hükûmet önlem almaya çağrılıyor ve bir acil durum planı bekleniyor.

Salgında son durum

Salgında son 24 saat içinde 20 bin 84 yeni vaka tespit edilirken, 6 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Vaka sayısı geçtiğimiz haftanın aynı gününe nazaran yaklaşık 400 azaldı. Pazartesi günleri, hafta sonu azalan veri akışı nedeniyle vakaların daha düşük çıktığını da not etmek gerekir.

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN