Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Eylül 2022 Perşembe

Öğretmen açığı büyüyor

Alman Öğretmenler Birliği'nin tahminlerine göre, Almanya'da yeni eğitim öğretim yılına yaklaşık 40 bin öğretmen açığı ile giriyor.

DPA’ya konuşan Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, “16 eyaletin tamamında durumu daha da kötüye gidiyor” dedi. 

Eğitim ve Öğretim Derneği (VBE) Başkanı Udo Beckmann da, "Ders yılının başında, ders iptalleri şimdiden başladı. Ders programlarının kısaltılması bile gündemde” dedi.

Federal İstatistik Ofisi'nin (Destatis) verilerine göre, 2020/2021 öğretim yılında öğretmenlerin yüzde 40'a yakını yarı zamanlı çalıştı. Almanya'da yaklaşık 11 milyon öğrenci var. Ayrıca ek olarak Ukrayna'dan 150 binden fazla öğrenci de geldi. Okullarda ve meslek okullarındaki öğretmen sayısı ise 800 bin civarında.

Yetkililer, yedek öğretmenlere daha fazla görev verilmesi ve münferit durumlarda sınıfların birleştirilmesi gibi kısa vadeli yolların şimdilik devreye sokulabileceğini ancak uzun vadede kalıcı çözümlerin olması gerektiğini belirtiyor. 

Geri Dön 01 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN