Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2022 Perşembe

Nükleer santraller yeniden gündemde

Almanya’da yaşanan enerji krizi sonrası nükleer santraller yeniden gündeme geldi. Yeşiller Partili Tübingen Belediye Başkanı Palmer, nükleer santrallere yeşil ışık yaktı.

Rusya’nın Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden doğalgaz akışını tamamen kesmesi ihtimali yeni arayışlara yol açtı. Çözüm önerileri arasında hâlihazırda faaliyet gösteren üç nükleer santralin çalışma sürelerinin uzatılması yer alıyor. Yeşiller Partili Tübingen Belediye Başkanı Boris Palmer, BILD’e verdiği demeçte Almanya’nın kışı geçirmesini sağlayacak her şeyin değerlendirilebileceğini söyledi. Palmer, "Kömür ve nükleer enerji önerileri de buna dahil. Sanayinin ayakta kalmasını desteklemeli ve üretimin devamlılığına olanak sağlamalıyız" dedi.

Son anketlere göre halkın yüzde 64’ü üç nükleer santralin çalışma sürelerinin uzatılmasını destekliyor. Normal şartlarda Aşağı Saksonya’daki Emsland, Bavyera’daki Isar 2 ve Baden-Württemberg’deki Neckarwestheim 2 nükleer santrallerinin bu yıl sonunda kapanması planlanıyor.

 

Geri Dön 21 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN