Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Eylül 2022 Cuma

Nükleer enerjiye 700 milyon sterlin ek yatırım

İngiltere’de nükleer enerjiye 700 milyon sterlin ek yatırım yapılacak. Gelişmeyi Boris Johnson, başbakan olarak yaptığı son konuşmada duyurdu.

Boris Johnson, Başbakan olarak yaptığı son konuşmada, ülkenin güneydoğusunda Fransız enerji şirketi EDF tarafından inşa edilecek yeni nükleer santral için 700 milyon sterlin hükümet fonu sağlanacağını duyurdu. Bu santralin on binlerce kişiye istihdam sağlayacağını ve 6 milyon evin elektrik ihtiyacını karşılayacağını belirten Johnson, Ukrayna’daki savaşın, İngiltere’de yeni nükleer santrallere duyulan ihtiyacı gösterdiğini vurguladı. 

Johnson, görev süresinde herhangi bir pişmanlığı olup olmadığı sorusuna cevap vermeyi reddetti, bir sonraki başbakanı tamamıyla destekleyeceğini dile getirdi. 

Cuma günü yeni başbakan seçilecek

Muhafazakar Parti üyeleri, cuma günü partinin yeni liderini ve ülkenin yeni başbakanını seçecek. Sonuçlar, pazartesi günü açıklanacak. Anketlere göre, Dışişleri Bakanı Liz Truss’un yeni Başbakan olması olası görünüyor. 

Geri Dön 02 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN