Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

Nüfus sayımı başladı

Almanya’da pazar gününden bu yana nüfus sayımı yapılıyor. Son nüfus sayımı 2011 yılında yapılmıştı.

Nüfus sayımı başladı

Almanya'da pazar gününden bu yana nüfus sayımı yapılıyor. Focus’un haberine göre, 11 yıldır ilk kez 30 milyondan fazla kişiye anket yapılıyor. AB yönetmeliğine göre, tüm üye devletler her 10 yılda bir sayımı yapmak zorunda. 

Almanya’da nüfus sayımı en son 2011 yılında yapılmıştı. Nüfus sayımıyla Almanya'da kaç kişinin yaşadığı ve çalıştığı ve nasıl yaşadıkları güncel verilerle belirlenmek istiyor. 2022 nüfus sayımı, öncelikle nüfusun bir kısmına ilişkin anketlerle desteklenen idari kayıtlardan alınan verileri kullanılarak yapılacak. Buna göre anket nüfusun yüzde 30’una, rastgele seçilen insanlara yapılacak. Bunun yüzde onundan biraz fazlası, yaklaşık 10,3 milyonu yüz yüze gelen anket görevlisi ile kişisel olarak yapılıyor.

Nüfus sayımına katılım zorunlu. Federal İstatistik Dairesi'ne göre, bilgi verme yükümlülüğüne uymayanlar para cezasına çarptırılabilir. Bu tutar yaklaşık 300 avro. Israrla reddeden ve bilgi vermeyenler ise hapis cezasıyla da karşı karşıya kalabilir. 

Nüfus sayımının sonuçlarının 2023 yılının sonunda açıklanması bekleniyor.

Önemli notlar

Nüfus sayımında gelir bilgileri toplanmıyor, kimlik veya sosyal güvenlik numaraları ile banka ve kredi kartı bilgileri talep edilmiyor. Aşı durumu da ankete dahil değil. Görevlilerin fotoğraflı resmi kimlik belgesi bulunuyor. Mülakatı kapıda yapabilir ya da soruları online olarak cevaplayabilirsiniz. Ancak katılım davetiyesi e-posta, bağlantı veya telefon yoluyla gönderilmiyor, buna dikkat etmek lazım. Katılım davetiyesi yalnızca önceden posta yoluyla yollanıyor.

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN