Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Münih Belediye Başkanı: Ya kısıtlamasız Oktoberfest yaparız ya da hiç yapmayız

Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır yapılamayan Oktoberfest’in bu yıl 17 Eylül’de yapılması planlanıyor. Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter ise rest çekti: Oktoberfest’i ya kısıtlamasız yaparız ya da hiç yapmayız.

Oktoberfest sadece sonbaharda kısıtlama olmaksızın gerçekleşecek veya hiç yapılmayacak. SPD’li Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter, bu yılki Oktoberfest’in ancak koronavirüs kısıtlamaları olmadan gerçekleşebileceğini, aksi takdirde hiç düzenlenmeyeceğini söyledi.

Reiter, Bayerischer Rundfunk'a verdiği röportajda, “Festivalden 4 hafta önce şapkadan temas kısıtlamaları çıkaramazsınız. Son anda ne gerekli güvenlik personeli ne de dijital aşı sertifikalarını kontrol edecek teknoloji sağlanabilir” dedi. Reiter, Oktoberfest öncesinde salgın durumu nedeniyle kısıtlamalar gerçekten yeniden gerekli hale gelirse, federal hükümet muhtemelen halk festivallerini tamamen ve ülke çapında iptal edileceğini söyledi.

Yeşiller Partisi Sağlık uzmanı Janosch Dahmen ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da dahil olmak üzere uzmanlar ise, sonbaharda olası bir dalga nedeniyle korona kısıtlamalarının olmadığı bir Oktoberfest konusunda uyarıyor.

Federal Sağlık Bakanı Lauterbach, geçtiğimiz günlerde Oktoberfest'i kısıtlamasız şekilde ilan etmenin "cüretkarca" olduğunu söyledi. Bayerischer Rundfunk'a konuşan Bakan Lauterbach, Omicron’un alt varyantları yeni bir salgın dalgasını tetiklerse, tamamen kısıtlamasız bir Oktoberfest’in salgını daha da körükleyebileceğini söyledi. Lauterbach, “Oktoberfest için olası kısıtlamalar konusunda net bir karar aylar öncesinden alınamaz” dedi.

Oktoberfest'te ortalama 1 litre bira fiyatı 13,37 avro olacak. Ancak çadırdan çadıra değişecek. 2019’da 11.40 olan 1 litre biranın fiyatının 13.80 avroya çıkması her şeye zam gelen bir dönemde, festivale gelenler için de şaşırtıcı olmayacak. Münih Ekonomi Direktörü ve Oktober Festival Başkanı Clemens Baumgärtner (CSU), "14 avronun aşılmamasına sevindim. Ortalama yüzde 10-20'lik artışı 3 yıla yayarsanız, Oktoberfest başına yaklaşık yüzde 7 zam oluyor - bu da mevcut enflasyon oranına tekabül ediyor” dedi.

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN