Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Milyonlarca aşı yok olma riskinde: Lauterbach’a şeffaflık çağrısı

Almanya'da haziran ayına kadar 10 milyon, eylül sonuna kadar ise 50 milyon koronavirüs aşısının son kullanma tarihi sona eriyor. Sağlık Bakanı Lauterbach'a süren tepkilere Almanya Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch de katıldı. Brysch, Lauterbach'ı fazla doz aşıların maliyeti konusunda şeffaf olmaya çağırdı.

Almanya’da milyonlarca koronavirüs aşısının son kullanma tarihi yaklaşıyor. Almanya Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, Sağlık Bakanı Lauterbach’a ‘fazla aşı dozlarının’ maliyeti konusunda şeffaf olma çağrısı yaptı.

Almanya Sağlık Bakanlığı, CDU’nun soru önergesine verdiği cevapta haziran ayı sonuna kadar 10 milyondan fazla koronavirüs aşısının son kullanma tarihinin geçeceğini, eylül sonuna kadar ise bu sayının 50 milyonu bulacağını söylemişti. RND’ye konuşan Almanya Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, fazla aşı dozlarının maliyeti hakkında Sağlık Bakanı Lauterbach’a ‘şeffaflık çağrısı’ yaptı.

Brysch verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

Daha aralık ayında yeni Federal Sağlık Bakanı yeterli aşı olup olmadığı konusunda şüpheler uyandırdı. Şimdi ise milyonlarca aşı yok olma riskiyle karşı karşıya. Milyarlarca avro değerinde kamu fonu tehlikede. Maliyetlerin açıklanmaması kabul edilemez.

"Net beyan" talebi

Bakan Lauterbach’ın toplamda kaç doz aşının saklandığına ve son kullanma tarihlerinin hangi aralıklarla biteceğine dair net bir beyanda bulunmasını isteyen Brysch, sonbaharda aşının güncellenmesiyle durumun daha da kötüleşeceğinin belli olduğunu ileri sürdü. Bununla birlikte Brysch, uluslararası aşı girişimi Covax’ın aşı bağışlarını pek kabul etmediğine de işaret etti.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Meclis Grubunun sağlık politikaları sözcüsü Tino Sorge de hâlihazırda sıkıntılı olan bütçe durumundan dolayı gereksiz siparişlerin nasıl bir maliyete yol açtığı konusunda Bakan Lauterbach’ın hesap vermesi gerektiğini söylemişti.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN