Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Haziran 2022 Çarşamba

Merkez Bankası: Enflasyon yaz aylarından sonra düşüşe geçecek

Belçika Merkez Bankası, son 40 yılın rekorunu kırarak yüzde 9’a dayanan enflasyonun yaz aylarından sonra düşeceğini söyledi.

Belçika’da enflasyon oranı mayıs ayında yüzde 8.97’ye çıkarak son 40 yılın rekorunu kırmıştı. Merkez Bankası, yayımladığı 6 aylık ekonomik büyüme tahmininde, önümüzdeki yaz aylarının ekonomik açıdan zor geçeceğini, ancak hayat pahalılığının yazdan sonra azalmaya başlayacağını aktardı. 

Enflasyonun sonbahardan itibaren düşüşe geçeceğini, 2023 sonuna kadar ise normal bir seviye olan yüzde 2’nin altına ineceğini öngören ekonomistler, Belçika için ekonomik durgunluk riskinin ise şu anda ihtimaller dahilinde olmadığına dair güvence verdi. 

Geri Dön 15 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN