Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Merkel suskunluğunu bozdu: Rusya politikası için özür dilemeyeceğim

Almanya’nın önceki başbakanı Angela Merkel suskunluğunu bozdu. Merkel, Rusya politikasına dair eleştirilere yanıt verdi ve hata yaptıklarını reddederek "Bunun için özür dilemeyeceğim" ifadesini kullandı.

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, görevinden ayrıldıktan altı ay sonra ilk kez ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Merkel Rusya politikasında hatalar yaptığı şeklindeki eleştirileri kabul etmedi. Rusya ile diplomatik girişimlerin başarısızlıkla sonuçlanmasının onların yanlış olduğu anlamına gelmediğini belirten Merkel, Rusya ile ilgili izlediği siyasetin doğru olduğunu savunarak, "Bu yüzden özür dilemeyeceğim" diye konuştu.

Merkel, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasını ‘büyük bir trajedi’ olarak gördüğünü ifade ederek, kendine "Bu savaş önlenebilir miydi?" sorusunu sorduğunu dile getirdi.

Merkel, "Putin'in ticaret aracılığıyla dönüştürüleceğine inanmıyordum" söyleminde bulundu. Merkel, "Soğuk savaşları sona erdirmenin hiçbir zaman mümkün olmadığı açık" dedi.

Merkel ayrıca emeklilik günlerini gezerek ve okuyarak geçirdiğini belirterek, bundan sonra doğrudan politikaya müdahale etmeyeceğini vurguladı.

Ukraynalı büyükelçiden Merkel'e eleştiri

Ukrayna'nın Almanya Büyükelçisi Andriy Melnyk, Merkel'i sert bir şekilde eleştirdi. Merkel'in görevden ayrılmasından bu yana ilk kez kamuoyu önüne çıkması üzerine Melnyk, Rusya politikası hakkında ‘en ufak bir özeleştiri emaresi bile’ olmadığını söyledi. Melnyk, "Eski Şansölye’nin, diktatör Putin'e karşı aşırı hoşgörülü açıklamaları endişe verici” dedi.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN