Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Nisan 2022 Cumartesi

Mayıs ayında neler yaşanacak?

Almanya’da mayıs ayında birçok önemli gelişme yaşanacak. İşte onlardan bazıları…

2020 yılı vergi beyanı için son 1 ay: 2020 yılı vergi beyannamesini mali müşavir veya vergi yardım derneği (Lohnsteuerhilfe-Verein) aracılığıyla yapanlar için son gün 31 Mayıs. Diğerleri için son gün 28 Şubat’tı. 

Carsharing uygulamalarında fiyat artışı: Araba paylaşımı (Carsharing) uygulamaları, yakıt masraflarındaki artış nedeniyle 15 yıldan sonra ilk defa fiyat artıracak. Fiyatlar, saat başına ortalama 40 sent artarak 2,8 avroya çıkacak ve kilometre başına alınan ücret de 4 ila 28 sent artacak.

Almanya, gaz arzını yasal olarak güvence altına alacak: Almanya’da gaz depolarındaki stoklar, 2022 şubat ayı verilerine göre yüzde 16’ye düşerek ülke tarihinin en düşük seviyesine indi. 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek Ulusal Gaz Tedariki Kanunu ile, işletmecilerin gaz depolarını belirli bir seviyenin üzerinde dolu tutması zorunlu olacak.

Ebay, Amazon gibi dijital pazarlama platformları daha şeffaf olacak: 28 Mayıs’ta yürürlüğe girecek Rekabet ve Ticaret Hukukunda Tüketici Haklarını Koruma Yasası çerçevesinde, bu platformlardaki satış ve kampanyalar, tüketiciler için daha şeffaf hale gelecek. 

Kapıda ödemede 50 avro üst sınır getirilecek: Kapıda ödemeli alışverişlerde anında ödeme için 50 avro üst limit getirilecek.

İşyerinde uygulanan koronavirüs kısıtlamaları sona erebilir: Salgın nedeniyle yürürlüğe giren ve şu anda yürürlükte olan İş Güvenliği Yönetmeliği için son tarih 25 Mayıs olarak belirlenmişti. Bu tarih ertelenmez ve yönetmelik yürürlükten kalkarsa, iş yerlerinde temas kısıtlamaları, düzenli test gibi temel koruma önlemleri sona erecek.

Google hesaplarında çift faktörlü kimlik doğrulama: 31 Mayıs’tan itibaren, Gmail gibi Google hesaplarında tüm kullanıcılar için iki faktörlü kimlik doğrulama zorunlu olacak. Kullanıcı adı, e-mail adresi ve parolanın yanı sıra gönderilen 6 haneli kodu da girmek gerekecek.

2022 nüfus sayımı 15 Mayıs’ta yapılacak.

Geri Dön 30 Nisan 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN