Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2022 Çarşamba

Maliye Bakanı’ndan halka: Maaş zammı isterken sorumlu davranın

Almanya Maliye Bakanı Christian Lidner, artan ücretlerin enflasyonu yükseltme riskine dikkat çekerek maaş zammı için toplu iş sözleşmelerinde tarafların bunu önleme sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

"Ücret sarmalı riski gerçek" ifadeleriyle soruna dikkat çeken Lindner tek seferlik ödemelerin söz konusu olabileceğini bildirdi.

Almanya'da nisan ayında yüzde 7,4 oranına çıkan enflasyon son 41 yılı en yüksek düzeyine yükseldi. Bu yükselişin ücretlerde zam taleplerini körüklemesi bekleniyor. Alman sendikacılar federasyonuna göre ülkede bu yıl yaklaşık 10 milyon işçinin ücreti yeniden görüşülecek. Güçlü bir sendika olan IG Metall geçen ay 70 binden fazla çelik sektörü çalışanı için yüzde 8,2'lik maaş zammı talep ediyor.

Lindner: Maaş zamları konusunda sendikalara ve şirketlere büyük sorumluluk düşüyor

Hükûmetin liberal kanadı Hür Demokratların lideri Lindner şirketlere ve sendikalara ücret anlaşmalarını müzakere ederken bu ücret sarmalından kaçınma konusunda büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. Reuters haber ajansına konuşan bakan Lindner bu yıl tek seferlik ödemelerin önemli rol oynayabileceğine dair işaretlerin bulunduğunun altını çizdi. Lindner hükümetin net gelirler üzerindeki enflasyonist baskı algısını hafifletmesi gerektiğini belirterek "rahatlama paketleri ile tam da bunu amaçlıyoruz" diye konuştu.

Geri Dön 11 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN