Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2022 Salı

Maliye Bakanı: Gıdada KDV indirimleri devam etmeli

Maliye Bakanı Christian Lindner, gıdada uygulanan KDV indiriminin sürmesi gerektiğini, aksi takdirde enflasyonun daha da körüklenebileceğini söyledi.

Bakan Lindner, gastronomi sektöründe gıdaya uygulanan KDV indirimlerinin 2023 yılında da devam etmesini istedi. Lindner, Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, “Ocak ayından itibaren restaurantlarda KDV oranları indirimsiz olarak uygulanmaya başlarsa, enflasyon daha da körüklenebilir. Birçok aile şirketinin varlığı tehdit altına girebilir” dedi. 

Konuyla ilgili koalisyonda henüz bir fikir birliği olmadığını açıklayan Maliye Bakanı Christian Lindner, “Vergi indirimleriyle ilgili tedbirler 2023 bütçe taslağında yer alıyor. Ancak konu tartışmalı. Yeşiller konuya mesafeli, bazı çekinceler var" dedi. 

Yeme-içme sektöründe gıdaya uygulanan KDV, korona salgını sırasında yüzde 19'dan yüzde 7'ye düşürülmüştü. İndirimler, 2022'nin sonuna kadar geçerliydi.

Geri Dön 19 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN