Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Maliye Bakanı: Bu yıl yeni bir yardım paketi daha gelmeyecek

Maliye Bakanı Christian Lindner, bu yıl yeni bir yardım paketi gelmeyeceğini duyurdu. Lindner, bir sonraki paketin 2023 yılında geleceğini söyledi.

Hükûmetin bu yıl üçüncü bir yardım paketiyle halkı bir kez daha rahatlatacağı umuluyordu ancak Maliye Bakanı Lindner, bu yıl içerisinde yeni bir yardım paketinin gelmeyeceğini bildirdi. Wirtschaftswoche’ye konuşan Maliye Bakanı, "Bu yıl için yeni bir bütçe hazırlamamız mümkün değil. Bu yıl için yardımlar zaten yapıldı. Her iki ebeveynin de çalıştığı 4 kişilik bir aile, EEG ek ücreti, çocuk ikramiyesi ve çalışan ödeneği ile 1000 avrodan fazla rahatlatıldı” dedi.

Lindner enflasyonla mücadele için de gelir vergisi sınırının yükseltildiğini, vergi mükelleflerinin de bu kapsamda yeniden rahatlatıldığını ifade etti. 

Lindner, Almanya’nın yeni ek borçları karşılayamayacağı görüşünü savunarak, “Finansal istikrara geri dönmeliyiz, aksi takdirde birkaç yıl içinde yardımları tamamen kesmek veya vergileri büyük ölçüde artırmak zorunda kalabiliriz" diye konuştu.

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN