Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Maliye Bakanı: Almanya nükleere dönüşü açıkça tartışabilmeli

FDP’li Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, nükleer santrallerle ilgili görüşlerin açık biçimde tartışılabilmesi gerektiğini söyledi.

Federal Maliye Bakanı Lindner (FDP) geçtiğimiz gün katıldığı ARD yayınında nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasına sıcak baktığının sinyallerini vermişti. Bakan, Bild’e verdiği röportajda atom santralleriyle ilgili görüşlerin önyargısız bir şekilde masaya yatırılması isteğini yineledi ve “Almanya, yaşanan enerji çıkmazında nükleer güce dönüşü açıkça tartışabilmeli. Vatandaş, iklim politikaları, Rus gazına olan bağımlılık ve artan enflasyon gibi tüm sorunların istişare edilmesini bekliyor” diye konuştu.

Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck de konuyu Bild’e değerlendirdi. Bakan Habeck, “Nükleer enerji hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Konu, yasama sürecinde, ideolojilerden bağımsız, yeniden incelendi. Buna ilgili kararı bakanlar verecektir. Ancak, bunun Almanya'yı daha ileri götürecek bir yol olduğunu düşünmüyorum” dedi. 

Şansölye Scholz karşı çıktı

Şansölye Olaf Scholz ise nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasına karşı çıktı. Almanya Ekonomi ve Çevre Bakanlıkları, santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasını zaten reddetmişti. Almanya'da Isar2, Emsland ve Neckarwestheim 2 isimli üç nükleer santral yıl sonuna kadar aktif olarak çalışacak. 

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN