Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Macron ile Uber’in gizli yazışmaları sızdı!

İngiliz The Guardian gazetesi, Uber belgelerini yayımladı. İçlerinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da yazışmaları var.

Macron ile Uber’in gizli yazışmaları sızdı!

Amerikalı Uber şirketinin Avrupa’nın taksi piyasasını sabote ederek nasıl hızla büyüdüğünü ortaya koyan 120 binin üzerinde gizli belge, The Guardian gazetesine sızdırıldı. 

Sızdırılan yazışmalara göre, Fransa’da 2014-2015 yıllarında taksiciler ile Uber şirketi arasında çatışmalar yaşandığı ve dönemin Cumhurbaşkanı François Hollande’ın uygulamanın kısıtlanması yönünde açıklamalar yaptığı sırada, o zamanın Maliye Bakanı olan Macron’un şirkete gizlice destek verdiği ileri sürüldü. Belgeler, Macron’un 18 ay boyunca Uber yetkilileriyle sürekli iletişim içinde olduğunu ve Marsilya’da şirket aleyhine alınan hükümet kararının tersine çevrilmesini sağladığını ortaya koyuyor. 

Kamuoyuyla paylaşılan dosyalara göre, Uber, o dönemde Hamburg Belediye Başkanı olan Olaf Scholz’la da işbirliği yapmaya çalışmış, ancak Scholz, şirketin lobicilik çabalarını reddetmiş. 

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN