Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Haziran 2022 Çarşamba

Macron, başbakanın istifasını kabul etmedi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçim sonuçlarından sonra istifasını sunan Başbakan Elisabeth Borne’un istifasını kabul etmedi.

Macron, başbakanın istifasını kabul etmedi

Fransa’da pazar günü ikinci turu yapılan milletvekili seçimlerinde mecliste salt çoğunluğu kaybeden Cumhurbaşkanı Macron, mecliste sandalye kazanan tüm partilerin liderlerini bugün ve yarın Elysee Sarayı’nda ağırlayacak. Ayrıca, geçen ay atanan Başbakan Elisabeth Borne'un seçim sonuçlarından sonra istifasını sunduğu, ancak Macron’un istifa talebini reddettiği aktarıldı. 

Macron’un partisinin kazandığı sandalye sayısının düşmesi, liderin emeklilik yaşını 65’e çıkarmak ve vergi reformu gibi planları meclisten geçirmek için muhalefetin oylarına ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor. Şimdi, Macron’un ya meclisteki azınlık partileriyle anlaşıp koalisyon kuracak, ya da başbakanlık koltuğunu ve önemli bakanlıkları muhalefete bırakarak iki liderli bir sistemi kabul edecek. 

Geri Dön 22 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN