Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Lufthansa pilotlarının yüzde 97’si greve destek verdi

Almanya’da 5 bini Lufthansa’da olmak üzere 9 bin 600 pilotu temsil eden Cockpit Sendikası, Lufthansa pilotlarının yüzde 97,6’sı grevden yana oy kullandığını söyledi. Lufthansa Cargo’da çalışan pilotlarda ise bu oran yüzde 99,3.

Bu oylamayla Lufthansa’da pilot grevi mümkün hâle geldi. Ancak sendika grev için henüz bir tarih açıklamadı. Sendika sorumlularından Marcel Gröls, bu oylamanın kesin greve gidileceği anlamına gelmediğini söyleyerek "İş bırakma eylemi hâlâ önlenebilir" dedi.

Pilotlar ve sendika bu yıl için yüzde 5,5 maaş zammı, gelecek yıldan itibaren de üretlerin otomatik olarak enflasyon seviyesine uyarlanması taleplerinde bulunuyor.

Almanya’da havalimanı kaosu da sürüyor. Hâlihazırda varolan personel eksiğine bir de grevlerin eklenmesi büyük havaalanlarında işleyişi adeta felç etti. 27 Temmuz’da Verdi Sendikasının çağrısı üzerine Lufhansa şirketinde yer personeli greve gitmiş ve ülkenin en önemli havalimanlarından olan Münih ve Frankfurt havalimanlarında binin üzerinde uçuş iptal olmuş, 134 bin yolcu da etkilenmişti.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN