Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2022 Çarşamba

Lufthansa: Grev anlaşılır gibi değil

Almanya’da Ver.di Sendikası’nın çağrısıyla Lufthansa çalışanları bugün greve başladı. Grev yarına kadar devam edecek. Enflasyona karşı zam isteyen sendikaya şirketten gelen yanıt ise "Bu grev anlaşılır gibi değil" oldu.

Lufthansa: Grev anlaşılır gibi değil

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da işçiler, Ver.di Sendikası’nın çağrısı ile bu sabah saat 03.45’te greve başladı. Grev yarın sabah 06.00’a kadar sürecek. İşçiler yüzde 9,5 zam talep ediyor. Yani enflasyonun altında zam almak istemiyorlar.

130 binin üzerinde yolcu etkilenebilir

Grev nedeniyle başta Frankfurt, Münih ve Berlin’de çok sayıda uçuş iptal oldu. Lufthansa, 2 gün boyunca ülke çapında binin üzerinde uçuşu iptal ettiğini duyurdu. Şirket, Frankfurt’ Havalimanı’nda 32'si bugün, 646'sı yarın olmak üzere toplam 678 uçuşun iptal edildiğini, Münih'te de 15'i bugün, 330'u da yarın olmak üzere toplam 345 uçuşun gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Uçuş iptallerinden 130 binin üzerinde yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

"Sendika yaz tatilini bekleyenleri düşünmüyor"

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi Harry Hohmeister BILD'e verdiği demeçte, "Bu grev hiç anlaşılır gibi değil. Bu anlaşmazlık, uzun vadede müşterilerimizin Lufthansa'mıza olan güvenini zedeliyor” dedi ve Ver.di’nin uzun süredir yaz tatilini dört gözle bekleyenleri hiç düşünmediğini iddia etti.

Hohmeister şöyle devam etti:

Etkilenen müşterilerimize alternatif seyahat seçenekleri sunmak için elimizden geleni yapıyoruz; ancak tüm uçuşlar tamamen dolu olduğu için çok sayıda yolcu için alternatif sunamayacağız. Sendika, seyahat sezonunun en yoğun olduğu dönemde yaptığı grevle insanların tatil hayallerini yıkıyor. Bu son derece acı ve sinir bozucu.

Lufthansa’dan yapılan açıklamada, grevin etkisinin 28 Temmuz Perşembe ve 29 Temmuz Cuma günü de hissedilebileceği dile getirildi.

Geri Dön 27 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN