Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Eylül 2022 Çarşamba

Liz Truss’ın kabinesi belli oldu

Boris Johnson’un istifası sonrası Başbakanlığa ve Muhafazakar Parti liderliğine seçilen Liz Truss’a hükûmeti kurma görevi verildi. Truss da hükûmeti açıklamaya başladı.

Liz Truss’ın kabinesi belli oldu

İngiltere’de Boris Johnson’un istifası sonrası Dışişleri Bakanı Liz Truss, Başbakanlığa seçildi. Margaret Tatcher ve Theresa May’den sonra ülkenin üçüncü kadın başbakanı olan Truss’a, Kraliçe Elizabeth hükûmeti kurma görevi verdi.

Truss’ın açıkladığı kabine şöyle:

Sağlık Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Therese Coffey

Maliye Bakanı: Kwasi Kwarteng

Dışişleri Bakanı: James Cleverly

İçişleri Bakanı: Suella Breverman

Savunma Bakanı: Ben Wallace (değişmedi)

Adalet Bakanı: Brandon Lewis

Boris Johnson son kez konuştu

Başbakan olarak son konuşmasını bu sabah Downing Street'teki Başbakanlık Konutu önünde yapan Boris Johnson ise sözlerine "Benden bu kadar millet" diyerek başladı. Başarılarını anlatan Johnson, Muhafazakar Partililere Liz Truss’ın arkasında birleşme çağrısında bulundu.

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN