Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

Lindner’in planı uzun süreli işsizliklerde ödenekleri azalmak

Maliye Bakanı Christian Lindner, uzun süreli işsizliğin neden olduğu mali yükleri azaltarak bütçede yeni bir rahatlama planlıyor.

Bu kapsamda, bir yıl ve üzerinde iş arayanlara sunulan entegrasyon ve eğitim masraflarında kesintiye gidilebilir. Spiegel’ın haberine göre, 4,8 milyar avroluk fonun 4,2 milyara düşürülmesi planlanıyor. Bu, fonların sekizde birinin kesilmesi anlamına da geliyor. Sol Parti ve CDU’dan konuya eleştiriler geldi.

Sol Parti Sosyo-Politika Sözcüsü Jessica Tatti, “Bu kesintiler açık bir iflas ilanı anlamına gelir. Federal hükümet, borç frenine bağlı kalmak yerine, krizi fırsata dönüştüren şirketlerin devasa karlarını vergilendirmeli” dedi. 

CDU’lu Kai Whittaker, planlanan kesintileri ‘acımasızlık’ olarak değerlendirdi, Spiegel’a yaptığı açıklamada, “Hükûmet bu adımla işsizlerin işgücü piyasasına entegrasyonunu daha da zorlaştıracak. İnsanlar için yeni iş alanları yaratmak yerine kesintilere gitmek, kesinlikle sürdürülebilir değil" dedi.

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN