Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Leipzig’de tasarruf önlemi: Trafik ışıkları kapatılacak

Leipzig’de elektrik tasarrufu yapmak adına kentin belirli bölgelerindeki trafik ışıkları kapatılacak.

Leipzig’de tasarruf önlemi: Trafik ışıkları kapatılacak

Hızla artan enerji maliyetleri belediyeleri de harekete geçirdi. BILD’in haberine göre, Leipzig’de elektrikten tasarruf etmek için şehrin belirli noktalarındaki trafik ışıkları kapatılacak. Şehrin belediye başkanlığından yapılan açıklamada, kamu binalarında daha fazla tasarrufa gidilmesi yönünde çalışmalar yapılacağı da doğrulandı. Bunların arasında bina ve sokak aydınlatmalarının da kapatılması var. 

Şehir Meclisi Üyesi Sol Partili Michael Neuhaus kararı absürt olarak değerlendirdi. Neuhaus, “Trafik ışıkları yerine, geceleri yıldızlardan bile daha fazla parlayan reklam tabelalarınI indirin”diye konuştu. 

Berlin’de ise Eyalet Başbakanı Franziska Giffey, Brandenburg Kapısı ve Kırmızı Belediye Binası gibi kamu binalarının gece yarısından sonra aydınlatılmaması gerektiğini söyledi. Öte yandan Alman Federal Meclisi Bundestag ve Reichstag binalarının dış aydınlatması, güvenlik gerekçesiyle gece aydınlatılmaya devam edecek.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN