Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2022 Çarşamba

Lauterbach’ın ‘genel maske veya test zorunluluğu’ açıklamasına tepki

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yeni yasayla birlikte genel bir maske zorunluluğu talep ediyor. Lauterbach, "İnsanların restoranlara maskesiz gidebilmek için üç ayda bir aşı olacağına inanmıyorum" dedi. Bu sözlere ise tepkiler geldi.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sonbahardan itibaren herkes için genel bir maske zorunluluğu getirmek istiyor. Yeni yasayla birlikte, sadece son 3 ayda aşı olmuş kişiler maske ve test muafiyetine sahip olacak. Sağlık Bakanı ise insanların restoranlara maskesiz girebilmek için 3 ayda bir aşı olmayacaklarını düşündüğünü söyleyerek "Bu yüzden herkes için genel bir test veya maske zorunluluğundan yanayım" açıklamasında bulundu.

Lauterbach’ın bu sözlerine ise tepkiler geldi. Bakanın açıklamalarının Daimi Aşı Komisyonu’nun önerileriyle ters düştüğü savunuldu. FDP Sağlık Politikası Sözcüsü Andrew Ullmann, RND’ye verdiği demeçte, komisyonun siyasetten bağımsız olması gerektiğini vurguladı. Yasal Sağlık Sigortası Doktorları Birliği Başkanı Andreas Gassen ise aşılamayla ilgili tavsiyelerin kişisel görüşlere göre değil bilimsel çalışmalara göre yapılması gerektiğini söyledi.

CDU’lu Sağlık Politikacısı Tino Sorge de bakanın medya yoluyla Daimi Aşı Komisyonu’nu kamuoyunun siyasi baskısına maruz bıraktığı görüşünü savundu.

Sol Parti’den Kathrin Vogler da bilimsel bir komitenin tavsiyelerine karşı çıkmanın bir Sağlık Bakanı’nın görevi olmadığını söyledi.

CDU’dan bir tepki de Sağlık Politikaları Uzmanı Erwin Rüddel’dan geldi. Rüddel, bakanı dengesiz davranmakla ve halkı korkutmakla suçladı. Deutschlandfunk’a konuşan Rüddel, "Temel bağışıklıklık yaz döneminde sağlandı. Bu nedenle sonbahar ile kış aylarında nispeten daha rahat bir korona dönemi geçireceği. FDP’nin hala neden Lauterbach’ın ‘panik modunu’ izlediğini anlayamıyorum” dedi.

Geri Dön 10 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN