Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Lauterbach ‘katil varyant’ için uyardı: Maskeler geri gelebilir

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yıl sonuna doğru koronavirüsün daha tehlikeli ve bulaşıcı varyantlarının çıkabileceğinden endişeli. Aşılama çağrısında bulundu.

Lauterbach ‘katil varyant’ için uyardı: Maskeler geri gelebilir

SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Bild gazetesine demeç verdi. Omicron’un alt varyantlarının gelişmekte olmasından duyduğu endişenin altını çizen bakan, "Artık yeni varyantlar eskilerinden çok daha kısa sürede bir öncekinin yerini alıyor. Bu da yeni varyanta hazırlanmak için zamanımızın daha da kısaldığı anlamına geliyor. Omicron kadar bulaşıcı ve Delta kadar ölümcül bir varyantın ortaya çıkması mümkün. Ki bu  mutlak bir katil varyantı olur" ifadelerini kullandı.

Aşıların son kullanma tarihi

Lauterbach, 11 milyon doz aşının haziranda son kullanma tarihinin dolacağına dair haberlere ilişkin de açıklamada bulundu ve "Bu doğru değil. Kaç kişinin 4. Doz aşıyı yaptırmak istemesine bağlı olarak, en fazla 4 milyon aşının son kullanma süresi dolacak" dedi.

Brysch: Lauterbach önce FDP’yi ikna etsin

Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, Lauterbach’ı FDP ile hızla müzakereye başlaması çağrısında bulundu. Brysch, “Bakan Enfeksiyondan Korunma Yasasını revize etmek istiyorsa, önce liberal koalisyon ortağını (FDP) şimdiden ikna çalışmalarına başlaması gerek. Geçmişte son ana kadar bekledi. Sonuç ortada, çok az koruma sağlayan yasal bir düzenleme.” ifadelerini kullandı.

Virolog Schmidt-Chanasit: Katil varyant terimi bilimsel değil

Hamburg Üniversitesi’nden Virolog Prof. Jonas Schmidt-Chanasit, Sağlık Bakanı Lauterbach’ın 'katil varyant' uyarısını eleştirdi. Virolog Schmidt-Chanasit, “Katil varyant terimi bilimsel değil ve vatandaşlar arasında belirsizliğe yol açar" dedi.

Bonn Üniversitesi Virologlarından Prof. Hendrik Streeck de Lauterbach’ı eleştirdi. Streeck, “Varyantların gelişimini tahmin edemezsiniz. Bu nedenle, “ölümcül, katil varyant” gibi senaryolar için vatandaşları uyarmak yerine, sonbahar ve kışa hazırlanmak daha önemli" dedi.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN