Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2022 Cuma

Lafarge şirketi hakkında soruşturma açılması onaylandı

Fransız çimento şirketi Lafarge hakkında 2013 ve 2014 yıllarında başta IŞİD olmak üzere Suriye’deki terör örgütlerine finansman sağlama suçlamasıyla soruşturma açılması onaylandı.

Lafarge şirketi hakkında soruşturma açılması onaylandı

Fransız çimento şirketi Lafarge, 2013-2014 yıllarında başta IŞİD olmak üzere Suriye’deki bazı terör örgütlerine milyonlarca avro finansman sağlamakla suçlanıyordu. Paris Temyiz Mahkemesi, Lafarge’a karşı ‘insanlığa karşı suçlara iştirak’ ve ‘başkalarının hayatını tehlikeye atma’ suçlamalarıyla soruşturma başlatılmasını onayladı. Lafarge, ‘insanlığa karşı suçlar’ ile bağlantılı olarak yargılanan ilk Fransız şirketi olacak.

Şirketin savaş devam ederken Suriye’nin Cellabiye bölgesinde kendine ait bir çimento fabrikasının faaliyetini sürdürmeyi amaçladığı belirtildi. Söz konusu tesis 2010 yılında kurulmuş ve Lafarge tesisin kuruluşuna 680 milyon avro yatırım yapmıştı. Paris Başsavcılığı bunun üzerine şirketin IŞİD’in eylemlerinden kesin bir şekilde haberdar olarak bağlı kuruluşları aracılığıyla milyonlarca avro değerinde finansman sağladığı gerekçesiyle soruşturma açmayı talep etmişti. Bu talep Paris Temyiz Mahkemesince onaylandı.

Lafarge hakkında 2019 yılında da insanlığa karşı suçlara iştirak suçlaması yöneltilmiş ancak temyiz mahkemesi bu soruşturmayı düşürmüştü. 2021 yılında ise Yargıtay kararı bozmuş ve soruşturmanın devamına hükmetmişti.

Geri Dön 20 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN