Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Eylül 2022 Salı

Kraliçenin cenaze günü resmi tatil ilân edildi

Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreninin yapılacağı 19 Eylül günü resmi tatil ilân edildi.

Kraliçenin cenaze günü resmi tatil ilân edildi

Kraliçe Elizabeth’in ölümü, Kraliçe’yi anma törenleri ve oğlu Charles’ın Kral ilan edilmesi, İngiltere ve Avrupa gündeminde büyük yer kaplamaya devam ediyor. 

Kraliçe’nin cenaze töreninin yapılacağı 19 Eylül Pazartesi günü, Birleşik Krallık genelinde resmi tatil ilan edildi. Çok sayıda ülke liderinin cenazeye katılması bekleniyor, törene katılacakların mümkünse özel uçakla değil de tarifeli yolcu uçağıyla gelmeleri istendi. 

İngiltere’nin eski sömürgelerinden olan birçok Afrika ülkesi halkı ise, taziye mesajlarını paylaşmanın yanı sıra, Kraliyet Ailesi’nin sömürgeci geçmişini hatırlatıyor. Yeni Kral Charles, İngiltere’nin dışında 14 ülkede daha devletin başı olarak kabul ediliyor, ancak bu ülkelerin birçoğunda monarşiyi tamamen terk edip cumhuriyet olmak gündemde. Geçen yıl Barbados’ta Kraliçe devlet başkanlığından alınmıştı, bu sene de Jamaika’da bu konuya ilişkin referandum yapılması planlanıyor. 

Geri Dön 13 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN