Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Kraliçe Elizabeth hayatını kaybetti

İngiltere’de 70 yıldır hüküm süren Kraliçe 2’nci Elizabeth 96 yaşında hayatını kaybetti.

Kraliçe Elizabeth hayatını kaybetti

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerinde İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde tıbbi müşahade altına alındı. Kraliyet ailesi Balmoral’da toplandı. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Kraliçe Balmoral'da huzur içinde hayatını kaybetti" denildi.

Yeni Başbakan Liz Truss ise "Kraliçe 2. Elizabeth modern Britanya'nın üzerine inşa edildiği bir kaya gibiydi. Britanya bugün büyük bir ülkeyse, onun sayesindedir" ifadelerini kullandı.

Kral 3’üncü Charles yayınladığı bir mesajla "Ölümünün ülkenin dört bir yanındaki, İngiliz Milletler Topluluğu üyelerindeki ve dünyanın dört bir yanındaki sayısız insan tarafından derin bir şekilde hissedileceğini biliyorum" dedi.

Ne olacak?

Kraliçe Elizabeth’in ölümü sonrası tahta oğlu Charles geçecek. Charles’ın eşi Camilla da Kraliçe olacak. Ülkede yas ilân edildi. Bayraklar yarıya indi. BBC, Kraliçe’nin cenaze töreni bitene kadar komedi programlarını yayımlamayacak. Öte yandan spikerler siyah giyinecek, milletvekilleri ise siyah pazubandı takacak.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN