Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Haziran 2022 Cuma

Koronavirüste son durum: Vakalar artıyor

Almanya’da son 24 saatte 119 bin 360 yeni vaka tespit edildi, 98 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Vakalar geçtiğimiz haftanın aynı gününe nazaran yaklaşık 30 bin arttı. Sağlık Bakanları Zirvesi de dün sona erdi, 1 Temmuz’da tekrar toplanacak.

Almanya’da koronavirüs vakaları yeniden yükselişe geçti. Vakalar geçtiğimiz haftanın aynı gününe nazaran yaklaşık 30 bin artarak 119 bin 360’a yükseldi. Son 24 saatte 98 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bununla birlikte çarşamba günü başlayan Sağlık Bakanları Zirvesi dün sona erdi. Zirvede federal ve eyalet sağlık bakanları sonbaharda beklenen olası bir koronavirüs dalgasıyla mücadeleyi masaya yatırdı. SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach herkesin sert bir koronavirüs dalgası beklemesi gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu.

Bakan Lauterbach, ücretsiz koronavirüs testlerine ilişkin tartışmayla ilgili olarak öncelikle FDP’li Maliye bakanı Christian Lindner ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Lauterbach, testlerin herkes için değil, belirli gruplar için ücretsiz olmasından yana. Bakan, ücretsiz testlerin herkese sunulmasını kaynak israfı olarak görüyor. 

23 Eylül'de sona erecek olan Enfeksiyondan Korunma Yasası’nın durumu ile ilgili, 1 Temmuz’da  özel bakanlar zirvesi düzenlenecek. Korona Uzman Komitesi raporuna göre, korona önlemlerinin devam etmeyeceği konusunda karar verilecek. 

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN