Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Eylül 2022 Cuma

Koronavirüs bonusları bakım personeline ödenmemiş

Sayıştay raporuna göre 2020 yılında bakım personeline verilesi gereken vergiden muaf 1000 avroluk bonus, personele ödenmedi.

Süddeutsche Zeitung'da yayınlanan bir habere göre, çok sayıda bakım personeli 2020 yılı için verilmesi gereken korona ikramiyesinden faydalanamadı. Sayıştay’ın raporlarına atıfta bulunulan haberde, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ikramiye prosedürünün suistimale ve hatalı kullanıma açık olduğu ifade edildi. Rapora göre, bonusların personele ulaştırılmasıyla ilgili usulsüzlükler var, çok sayıda şirket, bakım personeline verilecek olan bonusları sadece çalışanları için değil kendileri için de talep etti.

CDU’lu Jens Spahn’ın Federal Sağlık Bakanı olduğu dönemde hükûmet hasta bakıcılara korona ikramiyesi adı atlında bonus ödeme yapma kararı almıştı. Hükûmet, vergiden muaf 1000 avroyu federal bütçeden karşılayacağını belirtirken, 500 avro da eyalet bütçelerinden ödenmesi kararlaştırılmıştı. O zamanki Sağlık Bakanı Spahn, hasta bakıcıların federal hükümetin söz verdiği bonustan faydalanmak için ekstra bir şey yapmasına gerek olmadığını açıklamıştı. Hasta bakıcıların otomatik olarak işverenlerinden bonuslarını alacakları ifade edilmişti.

Ver.di Yönetim Kurulu Üyesi Sylvia Bühler, durumun ‘utanç verici’ olduğunu söyledi.

Geri Dön 16 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN