Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2022 Çarşamba

Konut projeleri 10 yıldır ilk kez düşüşe geçti

Almanya’da 2011 yılından bu yana ilk kez bir önceki yıla göre daha az konut inşa edildi. Federal İstatistik Dairesi, projelerin önceki yıla göre yüzde 4,2 oranında azaldığını duyurdu.

Zeit’ta yer alan habere göre; federal hükûmet, yılda 400 bin yeni daire yapımını hedeflemişti. Federal İnşaat Bakanı Klara Geywitz, Federal İstatistik Dairesi'nin raporlarını değerlendirdi. Geywitz, “Konut sayısındaki düşüşün nedeni teslimat sıkıntıları, hammadde kıtlığı ve enflasyon. Yeni konut projelerinin, onay ve planlama sürecini dijitalleştirerek, bunları eyaletlerin bina yönetmelikleriyle uyumlu hale getirmek istiyoruz. Amacımız inşaatların seri bir şekilde yapılmasını sağlamak” diye konuştu. 

Federal İstatistik Dairesi rakamlarına göre, yeni müstakil evlerin inşa sayısı geçen yıla göre yüzde 10,4, apartmanlar ise yüzde 3,6 azaldı. 

Geri Dön 25 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN