Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Haziran 2022 Cumartesi

Konut faizlerinin daha çok yükselmesi bekleniyor

Finans uzmanları, bir haftada yüzde 2,79’dan yüzde 3,02’ye çıkan konut faizinin yaz tatili sonrası yüzde 4’e çıkacağını öngörüyor.

Finans uzmanları, Almanya’da artan faizlerin emlak satın almaya yönelik ilginin azalmasındaki nedenler olduğunu düşünüyor. Diğer taraftan inşaat sektöründeki kalifiye personel sıkıntısı ve artan enflasyon da diğer etkenler oldu.

Finans uzmanı Max Herbst, “Geçtiğimiz günlerde konut faiz oranları bir haftada yüzde 2,79’dan yüzde 3,02’ye çıktı. Yaz tatili sonrası ise 10 yıllık finansman için konut faizi oranının yüzde 4’e çıkma ihtimali oldukça yüksek” dedi. Yüzde 3'ün üzerinde faiz oranları en son 5 Nisan 2012'de görülmüştü.

Emlak şirketleri ise, faizlerdeki artışının devam etme beklentisinin; insanları ‘faizler daha fazla yükselmeden’ gayrimenkul satışına yönlendireceğini tahmin ediyor. 

Geri Dön 18 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN