Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Haziran 2022 Salı

Kömür santralinin yeniden açılması planlanıyor

Rusya’nın Fransa’ya doğalgaz sevkiyatını durdurması sonrası, kömür santralinin yeniden açılması gündemde.

Rusya, Kuzey Akım boru hattı üzerinden Fransa’ya doğal gaz sevkiyatını geçen hafta itibarıyla tamamen durdurmuştu.

Fransa’nın Enerji Bakanlığı, 'Ukrayna’daki gelişmeler ve enerji pazarındaki gerilim' nedeniyle, ülkenin doğusundaki Moselle kentinde bulunan, kömürle elektrik üreten enerji santralini önümüzdeki kış yeniden faaliyete geçirmeyi planladıklarını duyurdu. 

Açıklamada, santralin sadece ihtiyaç durumunda kullanılacağı, Macron’un küresel ısınmayla mücadele kapsamında tüm kömür santrallerini kapatma vaadinde bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Fransa’nın üç büyük enerji şirketi TotalEnergies, EDF ve Engie, halka enerji tüketimini derhal azaltma çağrısında bulundu. Şirket yöneticilerinin, Journal Du Dimanche gazetesinde yayımlanan ortak bildiriminde, Avrupa’da enerji piyasasında aylardır ciddi sorunlar yaşandığı vurgulandı, hem bireysel hem de ulusal düzeyde enerji israfıyla mücadele edilmesinin önemine dikkat çekildi. 

Geri Dön 28 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN