Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Koalisyonun ‘9/90 bileti’ ülke çapında planlanıyor

Trafik Işığı Koalisyonunun 3 ay sürecek aylık 9 avroluk bilet planının detaylarının yarın belli olması bekleniyor. Basına yansıyan haberlere göre artan benzin fiyatlarının ardından toplu taşımayı teşvik etmesi için sunulan teklifin bölgesel değil, ülke çapında olması planlanıyor. Biletlerin 1 Haziran'da satışa çıkacağı düşünülüyor.

Koalisyonun ‘9/90 bileti’ ülke çapında planlanıyor

Trafik Işığı Koalisyonu, Rusya-Ukrayna savaşının ardından artan benzin fiyatları sonrası toplu taşımayı teşvik etmek amacıyla 90 gün boyunca sürecek aylık 9 avrodan bilet alınabilmesi yönünde teklif sundu. Teklifin detaylarının yarın belli olması bekleniyor.

Basına yansıyan ilk bilgilere göre ucuz biletin bölgesel değil, ülke çapında uygulanması planlanıyor. Bu plana göre 9/90 biletleri olarak bilinen biletlerle bölgesel ekspres veya trenlerle (Regionalexpress oder Regionalbahnen) Almanya’nın her yerine seyahat edilebilecek. Örnek vermek gerekirse; Berlin, Hamburg veya Hannover’de 9 avroluk biletlerden satın alırsanız şehirlerarasında gidip gelmek için bölgesel trenleri kullanabilirsiniz.

Federal hükûmet ile eyalet hükûmetleri arasında müzakereler

Federal hükûmet ile eyalet hükûmetleri arasındaki müzakereler ise sürüyor. Müzakerelerden henüz nihai bir sonuç çıkmadı. Hükûmetler arasındaki tartışma her zamanki gibi finansmanın federal hükûmet tarafından mı yoksa eyalet hükûmetleri tarafından karşılanacağı üzerine. FDP’li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, 3 ay sürecek toplu taşımada indirim kampanyası için 2,5 milyar avroluk bir bütçe sözü vermişti. Federal Meclis, henüz hazırlık aşamasındaki bu yasa tasarısını 20 Mayıs’ta Bundesrat’ta oylayacak.

Ne zaman satışa çıkacak, nerelerde geçerli olacak?

Söz konusu biletler büyük olasılıkla 1 Haziran’da satışa çıkacak ve 90 gün boyunca ayda 9 avro karşılığında satın alınabilecek. Biletler, ICE hariç olmak kaydıyla bölgesel trenler, SBahn, Ubahn ve Bus için geçerli olacak.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN