Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Haziran 2022 Salı

Koalisyonda yardım paketi anlaşmazlığı

Artan enerji ve gıda fiyatları koalisyon hükûmetini bir kez daha harekete geçirdi. Gündemde yeni yardım paketleri var. Ancak koalisyon ortakları arasında fikir ayrılıkları da söz konusu.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, “Doğalgaz ve elektriğe yapılan son zamlar henüz vatandaşa ulaşmadı. Bu yüzden, yeni yardım paketleriyle halkı yeniden rahatlatmak istiyoruz. Düşük ücretli emekli maaşlarına zam talep ediyoruz. Hartz 4 ödeneklerine ise Çalışma Bakanı’nın da önerdiği gibi 50 avro zam gelmeli” dedi.

Lang, FDP Lideri Lindner’in aksine sosyal yardımlarda tasarruf yapılamayacağı görüşünde. Lang, “İnsanların temel gelirlerinden, çocukların güvenliğinden ve yoksul haneler için ayrılacak ödeneklerden tasarruf yapamazsınız” dedi. 

SPD’de yeni yardım paketlerinin verilmesini ve borç freni uygulamasının askıya alınmasını istiyor.

Çarşamba günü, Koalisyon Komitesi ek önlemleri tartışmak için bir araya gelecek. Maliye Bakanı Christian Lindner, pandemi döneminde geçici olarak ertlenen borç freni uygulamasını yeniden başlatmak istiyor. 

Maliye Bakanı Lindner Welt am Sonntag’a verdiği röportajda, “Ülkenin kaynaklarını dağıtmak yerine, geliri artırmaya odaklanmalıyız. Devlet geçen yıl 4 milyar avroluk faiz ödedi. Bu rakam gelecek yıl 30 milyar avroya kadar çıkabilir. Bu artık yükselen faizin önüne geçmek için bir işaret” die konuştu. 

FDP meclis grup lideri Christian Dürr, Hartz 4 oranlarına zam talebini reddetti. Bild’e konuşan Dürr, “Hartz IV oranları zaten enflasyona göre otomatik olarak ayarlanıyor” dedi. 

Geri Dön 21 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN