Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2022 Çarşamba

Koalisyonda koronavirüs çatlağı

Koalisyon partileri sonbaharda hangi önlemlerin alınması gerektiği konusunda henüz bir fikir birliğine varabilmiş değil. Partiler arasındaki görüş ayrılıkları sürüyor.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ve Adalet Bakanı Marco Buschmann koruyucu önlemler hakkında görüşmelere başladı. Ancak Bushmann ve partisi FDP,  önerilere mesafeli, yalnızca kapalı alanlarda maske zorunluluğunu destekliyor. Sağlık Bakanı Lauterbach kapsamlı bir önlem planı talep ediyor. 

Federal eyaletler ise sonbahardaki olası bir dalga için bir an önce somut önlemler alınmasını talep ediyor. Hessen Başbakanı Boris Rhein, RND’ye konuştu ve “Mevcut rakamlara göre salgın devam ediyor. Halkı korumak ve sağlık sistemine aşırı yüklenmeyi önlemek için, yasal dayanaklara ihtiyacımız var. Salgının kendi seyrinde gitmesine izin veremeyiz” dedi. 

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek de koronayla mücadelede hızla eyleme geçilmesi gerektiğini söyledi, RND'ye verdiği demeçte, "Hastanelerdeki mevcut gergin durum, Federal Hükümet’in sonbahar için hazırlıkları hızlandırması gerektiğini gösteriyor. Özellikle kapalı alanlarda maske ve mesafe gibi kurallara ihtiyacımız var. Okulların yeniden kapanmasını istemiyoruz. Sonbahara hazırlanmamak ihmalkarlık olur” dedi.

Geri Dön 13 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN