Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Koalisyon vekillerinden Rusya’ya ambargo çağrısı

Trafik Işığı Koalisyonu’nun önde gelen 3 politikacısı Ukrayna’ya gitti, ardından Rusya’ya yönelik 'acil petrol ambargosu' çağrısı yaptı.

Trafik Işığı Koalisyonu’nun önde gelen 3 politikacısı Ukrayna’ya ziyarette bulundu. FDP’li Savunma Komisyonu Başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann, SPD’li Dışişleri Komisyonu Başkanı Michael Roth ve Yeşiller Partili Avrupa Komisyonu Başkanı Anton Hofreiter, yaptıkları ziyaretin Ukrayna ile dayanışma sergilemek amaçlı olduğunu ifade etti.

Sürpriz ziyaretin ardından Dışişleri Komisyonu Başkanı Michael Roth, Avrupa Birliğine ‘mümkün olan en kısa sürede Rusya’ya yönelik petrol ambargosu uygulama’ çağrısı yaptı. Roth, "Hızlı bir AB kararı, Rus kömürüne ithalat yasağı gibi bir geçiş aşamasıyla birleştirilebilir" ifadesini kullandı.

"Başka tedarikçiler var" hatırlatması

Yeşiller Partili Hofreiter ise başka tedarikçiler olduğunu hatırlatarak, "Bu ambargo birkaç hafta içinde yapılabilir. AB’nin kararlaştırdığı kömür ambargosu, çok uzun ve daha hızlı uygulanması gereken bir geçiş aşaması da sağlıyor. Aksi takdirde Putin'in savaş makinesini finanse etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Federal hükûmet Rusya petrolünün yıl sonuna kadar kademeli olarak kullanımdan kaldırılmasını planlıyor.

Öte yandan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’ın ziyaretini kabul etmeyen Ukrayna, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’u Ukrayna’ya destek ziyaretine davet etti. 

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN