Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2022 Perşembe

Koalisyon ortağı iki vekil sosyal medyada tartıştı

FDP’li Strack-Zimmermann ve SPD’li Ralf Stegner sosyal medyada tartıştı. Tartışmanın konusu ise Zimmermann’ın Şansölye’ye gönderdiği açık mektuptu.

FDP’li Strack-Zimmermann, Başbakan Olaf Scholz’a hafta sonu bir açık mektup gönderdi. Bu mektupta ulusal bir Ukrayna Konferansı çağrısı yapıldı. Konferansa siyasilerin, silah endüstrisinin, sendikaların ve Alman ordusundan temsilcilerin katılmasını önerdi. Ne var ki Zimmermann’ın bu teklifi hükûmet tarafından reddedildi ve "Mektuba yanıt vermeyeceğiz" açıklaması yapıldı.

SPD’nin sol kanadından Ralf Stegner da sosyal medya üzerinden, hükûmetin kararını desteklediğini söyledi ve söz konusu mektubun bir basın açıklamasından öte olmadığını savundu. Zimmermann ise Stegnar’a verdiği yanıtta "Sizin gibi deneyimsiz milletvekillerini dinleseydik, bugün Ukrayna’nın ne meşru müdafaa hakkı ne de kendi hükûmeti olurdu" ifadelerini kullandı. Bununla birlikte kulislerde konuşulan iddialara göre; SPD’li Stegner arkaplanda Ukrayna’ya silah sevkiyatının yavaşlatılmasını destekliyor.

Geri Dön 21 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN