Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Eylül 2022 Perşembe

Kış lastiklerine zam

Havaların soğumasıyla birlikte Almanya’da birkaç hafta sonra kış lastiklerine geçilecek. Kış lastikleri ise yaklaşık yüzde 20 oranında zamlandı.

Check 24 ve Alzura gibi fiyat karşılaştırma portalları kış lastiklerindeki fiyatların geçtiğimiz yıla göre beşte bir oranında zamlandığını kaydetti. En çok satılan 100 kış lastiği yaklaşık yüzde 21, dört mevsim lastikler ise yüzde 16 zamlandı. Perakende alış fiyatlarında da yaklaşık yüzde 18,9 oranında bir artış söz konusu. Geçtiğimiz yıl, bir lastiğin fiyatı ortalama 70 avroyken bu yıl rakamlar eylül ayı itibariyle 83,27 avroya kadar yükseldi. 

Lastik Sanayicileri Derneği’nden yapılan açıklamada ise “Salgın ve sonrasında Ukrayna Savaşı’yla birlikte artan hammadde ve enerji maliyetleri üretici fiyatlarına da yansıdı. Ancak yeterli sayıda lastik mevcut” denildi. 

Geri Dön 15 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN