Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Kiracıların ısınma masrafı yüzde 50 artabilir

Kiracılara bir kötü haber daha. Isınma masraflarının önümüzdeki yıl yüzde 50 oranında artabileceği belirtildi. Son zamlarla birlikte 60 metrekarelik bir daire için, bu yıl en az 360 avroluk ek ödeme yapılacak. 

Berliner Zeitung’un haberine göre, ısınma masrafları önümüzdeki yıl yüzde 50 artabilir. Berlin-Brandenburg Konut Şirketleri Birliği (BBU) Başkanı Maren Kern, yaptığı açıklamada, "Federal Hükümet’in tek seferlik enerji yardımlarıyla artan maliyetleri karşılamak mümkün değil. Bu muazzam bir fiyat artışı” dedi. 

Son zamlarla birlikte 60 metrekarelik bir daire için, bu yıl en az 360 avroluk ek ödeme yapılacak. 

Dernek tarafından haziran ayında 340 üye konut şirketiyle yapılan bir ankete göre, yıl başından bu yana neredeyse yüzde 85'inin enerji fiyatlarını artırdığı bildirildi. 

Geçtiğimiz günlerde Vonovia Emlak Grubu dairelerdeki gece değerlerinin düşürülebileceğini söylemişti. Ancak araştırmaların sonuçlarına göre, Berlin’deki şirketlerin çoğunun gündeminde doğalgazın kısılması gibi önlemler bulunmuyor. 

Yasal düzenlemelere göre, oda sıcaklıkları, gündüz 20 ila 22 derece, gece ise 17 ila 18 derece arasında olmak zorunda. Ev sahibinin doğalgazı kısması, yasal olarak kira indirimi için de bir neden oluşturuyor. 

Bir diğer taraftan da Berlin’de konut sıkıntısı sürecek gibi görünüyor. Ukrayna Savaşı sonrasında, tedarik zincirlerinin bozulması ve malzeme kıtlığı nedeniyle Başkent’te yeni inşaat projelerinin azaldığı, çoğunun da iptal edildiği bildirildi. 

Berlin Senatosu, yüksek enerji fiyatları nedeniyle, ihtiyaç sahibi Berlinlileri desteklemek için 380 milyon avroluk bir fon oluşturdu. Henüz bu fonun nasıl kullanılacağı ve dağıtılacağı ise belirsiz. 

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN