Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Nisan 2022 Perşembe

Kiracılara kötü haber: Ek masraflar katlanarak artacak

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) verilerine göre enerji fiyatlarında yaşanan artış, ek masrafları (Nebenkosten) da artıracak.

Kiracılara kötü haber: Ek masraflar katlanarak artacak

Almanya’da Ukrayna-Rusya savaşı sonrası enerji krizi yaşanıyor. Kısa süre içerisinde doğal gaz dağıtım fiyatları yüzde 144,8, elektrik fiyatları ise yüzde 85,1 oranında arttı. Bir ailenin ısınma maliyeti de 2021 yılının nisan ayına nazaran 2 katından fazlasına yükseldi.

Bild gazetesinin yaptığı hesaba göre; iki kişinin yaşadığı 100 metrekarelik bir eve geçtiğimiz yıl yaklaşık 763 avro doğal gaz faturası geliyordu. Bu yıl bu meblağ 1543 avroya yükseldi. Elektrik faturaları için de durum pek parlak değil. 2022 yılında yaklaşık 1000 avro daha fazla elektrik faturası ödenecek. Ek masrafların artmasıyla ‘sıcak kiraların’ (Warmmiete) da bir hayli artması ön görülüyor.

Geri Dön 21 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN