Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2022 Perşembe

Kiracılara güzel haber: Karbondioksit Yasası geliyor

Karbondioksit (CO2) salınımına bağlı olarak alınan İklim Vergisi’nin ev sahipleri ve kiracılar arasında paylaştırılmasına karar verildi.

Karara göre konut sahiplerinin üstlenecekleri maliyet, binalarının karbondioksit salınım miktarına göre belirlenecek. Buna göre sıfırdan yüzde 90’a kadar konut sahipleri vergiyi üstlenebilir. Bir diğer ifadeyle bir evin enerji verimliliği ne kadar yüksek olursa, maliyetlerdeki pay da o kadar düşecek. Bu yasayla ev sahipleri, eski ısıtma sistemlerinin değiştirilmesi ve bina yalıtımı konusunda teşvik edilmek isteniyor. Ticari bir gayrimenkul söz konusu olduğunda ise kiracılar ve ev sahipleri CO2 maliyetlerini yarı yarıya paylaşacak. Karar, gelecek yıldan itibaren geçerli olacak. 

Kiracılar derneği, yenilenmemiş bir apartman dairesinin CO2 maliyetlerini doğalgazda 130 avro, mazotla ısınmada ise ortalama 190 avro olarak belirlemişti. Almanya Konut Birliği GdW ise CO2 vergisinin artan enerji fiyatları nedeniyle bir yıl süreyle askıya alınması çağrısında bulundu. 

Geri Dön 26 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN