Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2022 Cuma

Kiracılar Derneği: Kira kontratları feshedilmesin, askıya alınsın

Alman Kiracılar Derneği, kirasını ödeyemenlerin kontratlarının hemen kesilmemesini, bir süreliğine askıya alınmasını talep etti.

Alman ithalat verilerine göre, mayıs ayında doğalgaz fiyatları bir yıl öncesine kıyasla 3 katına çıktı. 

Alman Kiracılar Derneği, hükûmete dar gelirlileri bir an önce rahatlatın çağrısında bulundu. Yeni bir yardım paketi ve borçlarını ödeyemenlerin de kira kontratlarının feshedilmemesi için ödemelerin bir süreliğine askıya alınması talep edildi.

Ayrıca, tüm düşük gelirli haneler için konut yardımlarının artırılması, doğalgaz tarifeleri için tavan fiyat belirlenmesi ve kalıcı bir enerji ödeneği de gündeme getirildi. Kiracılar Derneği’ne göre, Almanya’da kiracıların çoğunluğu ısınmak için doğalgaz kullanıyor ve dolayısıyla tarife artışlarından doğrudan etkileniyor.

Federal Ağ Ajansı, geçtiğimiz günlerde enerji şirketleri artan alım maliyetleri nedeniyle sözleşmelerde yer alan fiyat garantilerine rağmen zamları müşterilere yansıtılabilir demişti. Kiracılar Derneği’ne göre, bu tarz müdahalelerin sonuçları toplumsal kaoslara neden olabilir. 

Geri Dön 01 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN