Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2022 Cumartesi

Kilise üyelerine daha ucuz elektrik ve doğalgaz

Bradenburg eyaletinin başkenti Potsdam’da Elektrik ve Gaz Kurumu, kilise üyelerine daha ucuza doğalgaz ve elektrik satıyor. Kurumun uygulaması tepki çekti.

Kilise üyeleri, diğer müşterilere nazaran kilovatsaat başına yaklaşık 9 sent daha az ödüyor. Kilise üyelerine 30,59 avroya satılan enerji, kilise üyesi olmayanlara 39,76 sentten satılıyor. Yani yılda 2 bin 500 kilovatsaat elektrik tüketen bir kilise üyesi 847,79 avro öderken, kilise üyesi olmayanlar 1077,04 avro ödüyor. Benzer durum doğalgaz için de geçerli.

Konuyla ilgili konuşan Potsdam Elektrik ve Gaz Kurumu’nun Sol Partili Denetleme Kurulu Üyesi Stefan Wollenberg, “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında inançlılara indirim yapılmasını kabullenmek mümkün değildir” tepkisini gösterdi.

Geri Dön 13 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN