Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Nisan 2022 Perşembe

KfW'nin 1 milyar avroluk kredisi birkaç saat içinde tükendi

KfW tarafından enerji tasarruflu yeni evler için sağlanacak 1 milyar avroluk devlet desteği birkaç saat içinde tükendi.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, 5 Nisan’da enerji tasarruflu yeni evler için 1 milyar avroluk fon ayrıldığını duyurmuştu. Yeni evler için şirketlerin ve şahısların  150 bin avroya kadar kredi alabilmesine olanak sağlayan fon, başvuruların başlamasından sonra birkaç saat içinde tükendi. KfW daha fazla başvuru yapılmaması çağrısında bulunurken, uzmanlar bu yaşananın konut sektörü için ‘fiyasko’ olduğunu savundu.

Konut Endüstrisi Merkez Birliği (GdW) Başkanı Alex Gedaschko, "Bir an önce iklim dostu, uygun fiyatlı konutlar için kalıcı ve güvenilir bir fon bulunmalı. Artan malzeme fiyatları ve faizler nedeniyle yeni inşaat yapmak imkansızlaşıyor. Hükümetin yeni bina ve iklim hedefleri için zaman daralıyor" diye konuştu.

FDP İmar Uzmanı Daniel Föst ise Bild’e konuştu. Föst, KfW finansmanındaki kaosun devam ettiğini söyleyerek "Fonun bu kadar hızlı tükenmesi, bize ihtiyacın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor" yorumunu yaptı. Bununla birlikte İnşaat Bakanı Klara Geywitz, acil olarak güvenilir ve teknolojiye açık bir finansman bulunması gerektiğini söyledi.

İmar Komitesi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yöntemi eleştirdi. Açıklamada "İklim koruması söz konusu olduğunda ‘ilk gelen krediyi alır’ mantığı söz konusu olamaz" denildi.

Orta sınıfın içinde bulunduğu durumu işaret eden Apartman ve Arazi Sahipleri Merkez Birliği Başkanı Kai Warnecke ise "Artan inşaat maliyetleri endişe verici, orta sınıfın ev sahibi olmaya artık gücü yetmeyecek" diye konuştu.

Geri Dön 21 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN