Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Kalifiye işçi açığı 150 binin üzerinde

Almanya’da kalifiye işçi açığı gün geçtikçe artıyor. Son verilere göre bu açık 150 bini aştı. Açığın en yüksek olduğu sektörlerin başında inşaat, tesisatçılık, elektrik ve makina mühendisliği, metal işçiliği geliyor.

Almanya'da kalifiye işçi açığı her geçen gün artıyor. Tagesschau’nun haberine göre, Alman Zanaatkarlar Merkez Birliği (ZDH) iş ajanslarına 150 binin üzerinde iş ilanı verildiğini bildirdi. Kalifiye işçi açığının en yüksek olduğu sektörlerden biri ise inşaat. Bunun yanı sıra tesisatçılık, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik ve makina mühendisliği, makina üretimi, metal işçiliği gibi alanlar da açığın yüksek olduğu meslek grupları.

Uzmanların tahminlerine göre, her yıl yaklaşık 2 milyon evin enerji verimliliğine göre yenilenmesi gerekiyor. 

Bavyera Zanaatkarlar Birliği Başkanı Franz Xaver Peteranderl, “Gençleri sektöre yönlendiremezsek, vasıflı işçi açığına karşı önlemler alamazsak, büyük bir ekonomik gerileme ve refah kaybı da yaşayabiliriz” dedi. Dernek yaz aylarında mesleki eğitim kursları düzenleneceğini, daha fazla insanı sektöre katmak istediklerini bildirdi.  

Peteranderl, vasıflı işçi sıkıntısının sektördeki tek sorun olmadığını söyledi ve ekledi, "Ukrayna Savaşı’yla ilgili yaptırımlar, Çin'in sıfır Covid stratejisi ne kadar uzun sürerse, tedarik zincirleri o kadar gergin olur. Bu durumda sektördeki krizin bitmesi zor”

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN