Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Kaldırılan EEG vergisi faturalara nasıl yansıyacak?

1 Temmuz itibarıyla EEG yani yenilenebilir enerji vergisi kaldırıldı. Bu değişiklik faturalara yansıyacak. Uzmanlara göre vatandaşlar toplam 5,1 milyar avro daha az ödeyecek.

Karşılaştırma portalı Check 24’e göre, bu verginin kaldırılmasıyla vatandaşlar toplamda yaklaşık 5,1 milyar avro daha az ödeyecek. Hesaplamalara göre, yıllık 5000 kWh elektrik tüketimi olan bir hane, indirimlerle birlikte 222 avro daha az elektrik parası ödeyecek, bu da ayda 18,50 avroluk bir tasarruf anlamına geliyor. Ancak EEG ek ücretinin kaldırılması vatandaşın yükünü bir nebze hafifletiyor çünkü elektrik fiyatları da geçtiğimiz yıla göre üç katına kadar çıktı.

5000 kWh elektrik tüketimi olan bir ailenin elektrik fiyatları Ekim 2021'den bu yana ortalama 471 avro arttı. Uzmanlara göre, haneler için gerçek bir rahatlama ancak KDV’nin düşürülmesiyle olabilir. Örneğin, İspanyol hükümeti geçen yıl elektriğe uygulanan KDV'yi yüzde 21'den yüzde 10'a indirdi. Belçika elektrik ve gazdaki KDV'yi yüzde 21'den yüzde 6'ya düşürdü, Hollanda oranı yüzde 21'den yüzde 9'a düşürdü.

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN